facebook pixel

10 věcí, které o jogurtu musíte vědět

Pojďte se s námi podívat na skryté výhody jogurtu, o kterých jste ještě určitě neslyšeli!

Vsadíme se, že většina z vás už někdy v životě slyšela o tom, jak je jogurt skvělým pomocníkem při trávení. Pod tohle tvrzení bychom se bez váhání podepsali. Je to ale opravdu všechno, co nám tento lahodný mléčný výrobek může nabídnout? Rozhodně ne! Nabízí nám spoustu dalších výhod, o kterých jste možná neměli ani tušení. Tak si rovnou pro jeden skočte a pusťte se do čtení.

 1. JOGURT VYŽIVUJE A ZPEVŇUJE VAŠE KOSTI

  Vápník a vitamín D. Dvě naprosto klíčové živiny, které udržují vaše kosti zdravé a silné. A hádejte, co je obsahuje? Samozřejmě, že jogurt! Bohatý zdroj obou těchto látek. Naše tělo je potřebuje nejen v dětství, ale i ve stáří, kdy dochází k řídnutí kostí. Jednoduše řečeno nám jogurt pomáhá zvyšovat hustotu kostí a je tak skvělou prevencí proti osteoporóze.


 2. ZLEPŠUJE IMUNITNÍ SYSTÉM

  Kromě vápníku a vitamínu D jogurt obsahuje i další, našemu tělu prospěšné látky. Bylo prokázáno, že probiotika v něm obsažená posilují náš imunitní systém a snižují pravděpodobnost řady nepříjemných onemocnění. Dokonce nedávná studie potvrdila, že konzumace mléčných produktů s probiotiky výrazně snížila počet dní strávených s horečkou.


 3. JEHO LÉČIVÉ ÚČINKY POMŮŽOU I S PRŮJMEM

  Když už jsme nakousli ty choroby, pojďme si ukázat ještě další strašáky, před kterými nás může jogurt alespoň z části ochránit. Až budete mít příště zažívací potíže (průjem, zácpa, pocit nafouklého břicha), zkuste místo banánu sníst jogurt. Zdravé bakterie, které se do něho přidávají, vám pomůžou vyrovnat střevní mikroflóru a vám se zaručeně udělá líp. No fakt! Jen to zkuste.


 4. PODPORUJE FUNKCI MOZKU

  Probiotika mají potenciál pomoct i s chronickou bolestí, Alzheimerovou chorobou a dokonce i s autismem. Je to právě díky těm zdravým bakteriím, o kterých jsme mluvili v předchozím bodě. Mimochodem, věděli jste, že antibiotika zabíjí nejen špatné bakterie, ale i ty dobré? Proto zejména během jejich užívání zařaďte jogurt do svého každodenního jídelníčku.


 5. SNIŽUJE CHOLESTEROL

  V kontrolované klinické studii zveřejněné v časopise Journal of American College of Nutrition vedla konzumace jednoho jogurtu denně po dobu tří týdnů k 2,4% snížení hladiny cholesterolu. Říká se sice, že všeho moc škodí, ale začínáme si myslet, že jogurt je opravdu zázrak, který bychom si měli dopřát alespoň jednou denně. Co myslíte?


 6. DOKÁŽE REGULOVAT VAŠE NÁLADY

  Ve zdravém těle, zdravý duch. Možná ani nevíte, jak velký vliv na naši psychiku má právě fungování střev. No a co nám pomůže mít zdravá střeva? To už přece dávno znáte z bodu číslo 3.


 7. SNIŽUJE PŘÍZNAKY ALERGIE

  Někteří z nás to znají až moc dobře. Přijde jaro, všichni jsou šťastní a natěšení na sluníčkové dny, které nám tak chyběli. Rádi bychom tuhle radost sdíleli, ale jenom, co vyjdeme na ulici, začnou nám slzet oči, že skoro nevidíme. Samozřejmě existuje spousta dalších alergických reakcí. Dobrou zprávou je, že jogurt pomáhá eliminovat všechny z nich. Probiotika jsou nad zlato!


 8. POMŮŽE VÁM K LEPŠÍ POSTAVĚ

  Sacharidy v jogurtu vám pomohou jak při tréninku, tak i po něm. Jogurt je tedy skvělou svačinkou do fitka, protože nahradí ztracenou energii, kterou cvičením vypotíte. Díky velkému množství bílkovin se také budete cítit déle najezení.


 9. JE DOBRÝ PRO I VAŠE ZUBY

  V životě holdujeme spoustě neřestem, co našim zubům zrovna nepomáhají. Ať už je to káva, černý čaj nebo čokoládový dortík. Přestože jogurt obsahuje cukr také, na sklovinu nemá žádný negativní účinek. Kyselina mléčná dokonce chrání dásně před poškozením.


 10. SNIŽUJE KREVNÍ TLAK

  Tak jako je pro naše kosti důležitý vápník, tak je pro naše srdce potřebný draslík. Minerál, který pomáhá snižovat krevní tlak a zlepšuje zdraví srdce. Naštěstí, i tento poklad najdeme právě v jogurtu. Tak co? Dostali jste na jeden chuť?
Zpět na blog
 
#mujjogurt
facebook instagram