facebook pixel

Cukr - bílý zabiják nebo zdraví prospěšná potravina?

Každý z nás si občas rád smlsne na nějaké sladkosti. V dnešní době už jsme se však naučili klasický bílý cukr nahrazovat “zdravějšími” alternativami, za vidinou toho, že je to pro nás menší zlo. Je ale bílý cukr opravdu tak špatný?

JAK TO BYLO DŘÍV?

 

Asi jen těžko si dokážeme představit, že bylo období, kdy lidé měli přístup k cukru jen několik měsíců v roce – když rostlo sezónní ovoce. Tehdejší obyvatelstvo Země navíc o slaďoučké plody muselo doslova soutěžit s ptáky a dalšími hladovými zvířaty.

 

Dnes už si cukr seženeme kdykoliv a kdekoliv, často s menší výživovou hodnotou a mnohem snadněji. Jednoduše otevřením limonády nebo krabice s cereáliemi. V posledních letech se jednoduchý bílý cukr naprosto zdémonizoval a byli jsme svědky toho, jak se sladkosti odstraňují ze školních automatů, nahrazují se zdravými alternativami a odborníci je doporučují vyřadit z našich jídelníčků úplně.

 

Zkrátka se stal nepřítelem číslo jedna, který má na svědomí všechna možná onemocnění. Stejně s ním ale všichni pořád tak rádi koketujeme. A není se čemu divit! Je stále přítomen v krvi a poklesne-li zde jeho množství pod určitou hranici, přichází únava, vyčerpání a pracovní neschopnost. Proto je pro naše tělo velmi důležité si jeho přítomnost neustále udržovat.

 

STOUPAJÍCÍ POTŘEBA CUKRU

 

Problém však nastává, když přidaného cukru konzumujete příliš mnoho. Když něčeho máme nadbytek, zapomínáme na naše limity. Následně přichází ten moment, kdy cukr přestává být služebníkem a stane se pánem. Tohle postihlo moderní dobu. Spotřeba cukru stoupá mílovými skoky a přislazujeme potraviny, které to z principu ani nepotřebují. Místo toho, abychom si uvědomili, že nedokážeme ovládat své chutě, jsme se rozhodli, že začneme bílý cukr eliminovat a nahradíme jej javorovými sirupy, umělými sladidly a dalšími náhražkami. Je to ale správný přístup?

 

V roce 1938 vyšel článek, ve kterém stojí. „Cukr nelze jinou potravinou nahradit a používání umělých sladidel vede nezbytně ke snížení výkonnosti a odolnosti proti onemocnění (zvláště nachlazení) a konečně i k vážným chorobám. Pro pracujícího člověka je přiměřená denní dávka cukru naprostou nezbytností.”

 

Proto nemějte výčitky svědomí, když si jednou za čas dáte kousek dortu nebo jinou oblíbenou sladkou pochoutku. Potravina je jenom tak nezdravá, jako množství, které sníme.

 

CUKR V JOGURTU

 

Cukr v bílém jogurtu nemá jen roli sladící, ale i funkční! Dělá totiž texturu a funguje jako želírovací komponenta. Jogurt je tak perfektním příkladem potraviny, která je sladká, ale zároveň pro naše tělo velmi přínosná. Stavte se k nám na jeden a vychutnejte si ho s potěšením a hlavně bez výčitek!

Zpět na blog
 
775 150 299
info@mujjogurt.cz