facebook pixel

Řecký jogurt vs jogurt řeckého typu

Pozor, není to totéž! Lidé často zaměňují či ztotožňují tyto různé druhy jogurtů. Problematiku popisujeme v tomto článku.

Když přijdete do supermarketu nebo jakéhokoliv obchodu, zřejmě je v chladícím boxu najdete hned vedle sebe. Proto by vás možná ani nenapadlo, že by mezi nimi mohl být nějaký rozdíl. Ale přesto je a není vůbec zanedbatelný. Tak se na to pojďme podívat trošku zblízka. Řecký jogurt a jogurt řeckého typu. Jsou si tihle dva vůbec v něčem podobní?

VYRÁBÍ SE VŮBEC NĚKTERÝ Z NICH V ŘECKU?

Nechceme vás zklamat, ale obáváme se, že opravdový řecký jogurt vyrobený v Řecku u nás budete shánět jen těžko. Pro českou ekonomiku je rozhodně přínosnější vlastní výroba. To ale neznamená, že si v České republice na pravém řeckém jogurtu nepochutnáte. Češi převzali recept a někteří výrobci ho striktně dodržují. Před pár lety dokonce vznikl spor. Řeckému ministrovi se nelíbilo, že Češi dali tomuto mléčnému výrobku pojmenování “Řecký jogurt”. Domníval se totiž, že pokud jogurt nese tento název, mohl by si zákazník myslet, že každý takový výrobek automaticky pochází z Řecka. Evropská komise mu dala částečně za pravdu a na obalu tak dnes musí český výrobce povinně uvádět zemi původu. Tohle bylo jen krátké uvedení do světa řeckých jogurtů, ve kterém nic není jen tak. A teď se pojďme vrhnout do těch rozdílů.

ŘECKÝ JOGURT

Je unikátní svým způsobem výroby. Vyrábí se podobně jako klasický jogurt, jen zde dochází k separaci syrovátky. Odebráním části syrovátky získává jogurt svou charakteristickou hustotu. Spousta lidí si právě kvůli hustotě myslí, že je tento jogurt tučnější než ostatní. To ale není pravda. Hustý je jen díky specifickému druhu výroby. Podíl tuku je závislý na tučnosti mléka, ze kterého se vyrábí. Proto můžete najít řecké jogurty bez tuku i s obsahem tuku až 10 % a všechny mohou být poctivé. Pravý řecký jogurt poznáte podle ceny. Vyrábí se totiž z dvojnásobného množství mléka, ve srovnání s klasickým jogurtem. Obsahuje tak dvojnásobné množství bílkovin. No a co jogurt řeckého typu? Ten ja na tom tedy jak?

JOGURT ŘECKÉHO TYPU

Tady už není množství bílkovin tak veselé. Zatímco na kilogram pravého řeckého jogurtu potřebujete 3 kilogramy mléka, na stejné množství jogurtu řeckého typu potřebujete mléka jen 1 kilogram. Tento jogurt se totiž potom zahušťuje mléčnými bílkovinami v sušeném stavu. Rozdíly v chuti pozná často jen odborník, výroba je však mnohem levnější a samotný jogurt obsahuje mnohem méně bílkovin i vápníku. Nenechte se tedy zmást všemi těmi dórskými či jónskými sloupy na modrobílých obalech. Pravý řecký jogurt poznáte podle složení, kde najdete pouze mléko/smetanu a jogurtovou kulturu. Jogurt řeckého typu tam bude mít navíc ještě “sušenou bílkovinu” nebo “mléčnou bílkovinu”. Dejte si proto při nákupu pozor, jinak by vaše kouzlení v kuchyni nemuselo dopadnout podle vašeho očekávání.

Zpět na blog
 
#mujjogurt
facebook instagram